Kalorijas arbūzā – Vai tas ir diētisks ēdiens?

Sveiki! Kā mēs visi zinām, mīlam garšīgu ēdienu. Tomēr ir svarīgi, lai mūsu ēdienkarte būtu veselīga. Arbūzs bieži apspriests, kad runa ir par kalorijām. Vai tas ir labs diētiskais uzturs, vai sākumā šķiet pārāk kaloriju daudzums? Šajā rakstā mēs apskatīsim vairāk par arbūza kaloriju saturu un to, kā tas ietekmē mūsu veselību.

Galvenie secinājumi:

 • Arbūzam ir zems kaloriju saturs, padarot to par lielisku izvēli uzturā.
 • Tas ir bagāts ar vitamīniem un minerālvielām, kas ir svarīgs faktors veselīgam uzturam.
 • Arbūzs satur daudz ūdens, padarot to par lielisku šķidruma avotu.
 • Izmantojot arbūzu ar mērenību, tas var būt iekļauts dažādās diētās.
 • Izmantojot receptes ar arbūzu, var izbaudīt dažādu ēdienu un dzērienu garšas baudu.

Arbūzs – svaigs un atsvaidzinošs!

Arbūzs ir vasaras laika auglis, ko daudzi mīl par viņa svaigumu. Tā atsvaidzinošais garšas līdzeklis ir nepārspējams karstās dienās. Tas ir lieliska uzkoda vai dzēriens garšas un veselību meklējošiem.

Arbūza vērtība ir tā uzturvērtībā. Tas ir pilns ar vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem. Tā lielā ūdens daudzums dara to par lielisku hidratācijas avotu. Baudi arbūzu zinot, ka tas ir labvēlīgs gan gaumēm, gan veselībai.

Arbūzs ir kā vasaras elikss, atnesot svaigumu un gaumi siltajās dienās.

Cilvēki var brīnīties, cik kaloriju ir šajā saldajā auglī. Par laimi, tas ir salds, bet zems kaloriju ziņā. Tās ir noderīgas kalorijas, un arbūzs arī rada ķermenim labumu no potenciāla.

Tātad, arbūzs nav tikai lielisks vasarai. Tas ir viedoklis par labāku ikdienas ēdienkarti. Baudi to ar zināšanu, ka tas ir labvēlīgs tavai veselībai kopumā.

Arbūza kaloriju saturs

Arbūziem ir šis lielisks ieguvums – tie ir zemi kaloriju ziņā. Tātad, kad ēdam arbūzu, neuztraucamies par kalorijām. Tas padara to par iecienītu vasaras uztura sastāvdaļu.

Kaloriju saturs arbūzā: Aptuveni 30 kalorijas ir 100 gramos arbūza. Piemēram, liels arbūzs, kas sver 2 kilogramus, saturēs 300 kalorijas. Taču kaloriju daudzums var atšķirties atkarībā no svara un lieluma.

Arbūza svarsKaloriju daudzums
100 grami30 kalorijas
200 grami60 kalorijas
300 grami90 kalorijas
400 grami120 kalorijas
500 grami150 kalorijas

Šī tabula palīdz saprast, cik daudz kaloriju ir arbūzīs dažādā svarā. Tādēļ varat labi pielāgot to saviem uztura plāniem.

Arbūzam ir maz kaloriju, bet tas piedāvā daudz vitamīnu un minerālvielu. Tas ir lielisks veselīgs ēdiens vasarai, ko mierīgi var ēst bieži.

Ja vēlaties kaut ko saldu un veselīgu, arbūzs ir ideāls. Nesaraujami saista vasaru ar savu svaigo garšu. Un tas viss bez jebkādām kaloriju bažām.

Arbūzs – bagāts ar vitamīniem un minerālvielām

Arbūzs ir ne tikai garšīgs, bet arī veselīgs. Tas ir pilns ar vitamīniem un minerālvielām. Tāpēc tas ir lieliska izvēle, iekļaujot to savā uzturā.

Šis nedaudzais auglis ir pilns ar veselīgiem uzturvielām. Tas palīdz uzturēt labu veselību un darbību.

Arbūzā ir daudz vitamīna C. Tas stiprina imunitāti un aizsargā pret brīvo radikāļu bojājumiem. Tas arī palīdz radīt kolagēnu, kas ir ļoti svarīgs ādai.

Arī vitamīns A ir svarīgs arbūzam. Tas veicina acu un redzes veselību. Tam ir pozitīva ietekme arī uz ādu un matiem.

Arbūzam ir daudz kalcijs un magnijs. Tie ir svarīgi par nostāju veseli kauli un zobi. Kalcijs stiprina kaulus un magnijs palīdz nervu sistēmai darboties labāk.

Ūdens daudzums arbūzā ir liels. Tas palīdz uzturēt mūs hidratētus un veicina normālu vielmaiņu.

Kopējā arbūza uzturvērtība

Vitamīni un MinerālvielasĪpatsvars % no Ikdienas Normas (IN)*Īpatsvars % no Ikdienas Normas (IN) arbūzā
Vitamīns C90 – 120%10%
Vitamīns A70 – 90%7%
Kalcijs1000 mg0.5%
Magnijs300 – 400 mg2%

% no ikdienas normas (IN) var atšķirties, atkarībā no cilvēka vajadzībām. Šis piemērs attiecas uz pieaugušiem un ir mainīgs.

Īsumā, arbūzs ir ne tikai garš, bet arī veselīgs. Iekļauj to savā diētā un baudiet visa, ko tas sniedz veselībai!

Arbūza enerģētiskā vērtība

Arbūzs ir lielisks, ja vēlaties saglabāt veselīgu svaru. Jo tas satur maz kaloriju, dodot jums tikai dažus kalnus un vitamīnus. Tā var palīdzēt arī zaudēt svaru, jo satur maz kaloriju.

Ja arbūzs ir jūsu diētā, nav ko bīdīties par kalorijām. To var ēst ikdienā, neuztraucoties par svaru.

Arbūzs ir superlabs, izmantojot kaloriju tabulu un ēdienkarti ar vairāk vitamīnu. Tas var palīdzēt saglabāt svaru vai to samazināt. Tas dod jums vitamīnus un mitrumu, bet nesatur daudz kaloriju.

Arbūzs ir perfekts sākums labiem ēdieniem un dzērieniem. Tas palīdz noturēt gašas un kaloriju līdzsvaru. Tā ir izcilība svaigā garšā, nepiedāvājot vairāk kaloriju.

Lai uzzinātu vairāk par arbūza enerģētisko saturu, skaties kaloriju tabulu. Tur redzēsi info par arbūza sastāvu un kaloriju saturu dažādās porcijās.

Enerģētiskā vērtība (uz 100g)KalorijasTaukiOgļhidrātiOlbaltumvielasŠķiedrvielas
Arbūzs300.2g7.6g0.6g0.4g

Kalorijas arbūzās – dažādu daudzumu salīdzinājums

Lai saprastu arbūza kaloriju saturu, mēs izskatīsim dažādus izmērus un to kaloriju daudzumu. Tas ir noderīgi, lai atrastu piemērotu arbūza daudzumu sava ēdiena plānam.

Arbūza daudzums (apmērs)Kaloriju skaits
Mazs šķēlītis (100g)30 kalorijas
Vidējs šķēlītis (200g)60 kalorijas
Lielāks šķēlītis (300g)90 kalorijas
Pilns arbūzs (700g)210 kalorijas

Tabulā redzams – arbūza kaloriju daudzums atšķiras pēc tā lieluma. Mazs šķēlītis satur tikai 30 kalorijas. Bet pilns arbūzs sastāv no 210 kalorijām. Tāpēc, gardēžot arbūžus, ir vērts domāt par savu diētu un svaru.

Vai arbūzs var būt jūsu diētas daļa?

Arbūzs ir zems kaloriju saturs. Bet svarīgi ir ņemt vērā citus faktorus, kā arī cukura daudzumu. Tas ir labs un veselīgs ēdiens diētam.

100 gramos arbūzs satur kā 30 kalorijas, tāpat kā āboli. Mērenā daudzumā, tas ir lieliska izvēle veselīgam uzturam. Bet jāatceras – lielās porcijās tas var palielināt svaru.

Ja jums ir augsts cukura līmenis, konsultējaties ar speciālistu, pirms iekļaujat arbūzu savā uzturā.

Kā iekļaut arbūzu savā uzturā?

 1. Uzturējiet mēru un kontrolējiet, cik arbūza ēdat.
 2. Izmantojiet to kopā ar veselīgu pārtiku, piemēram, salātiem vai smūtijiem.
 3. Vietējiet arbūzu dabīgā veidā, izvairoties no pievienotiem cukura sīrupiem.

Svaigs un garšīgs veids, kā hidratēties

Arbūzs ir lielisks ūdens avots un ideāli attīra ķermeni. Tas ir perfekts karstās dienās. Tāpat tas sniedz vitamīnus un minerālvielas.

Barības vielas100 g arbūza
Kalorijas30
Ogļhidrāti7,6 g
Cukurs6,2 g
Šķiedrvielas0,4 g
Vitamīns C8,1 mg
Kālijs112 mg

Arbūzs ar biorīkojumu ir neaizvietojams. Tas papildina jūsu uzturu, dodot atsvaidzinošu garšu.

Kā maksimāli izmantot arbūza labumus?

Lai gūtu maksimālu labumu no arbūza, ir svarīgi zināt par tās kaloriju saturu. Ja domājat par savu svaru, ir vērts sekot kaloriju patēriņam. Tas palīdzēs baudīt arbūza labumus, neievērojot kaloriju ierobežojumus.

Ir daudz veidu, kā varētu baudīt arbūzu, turpinot sekot savam kaloriju diētu. Lūk, daži padomi, kā mazākējot tā kaloriju saturu un priecāties par svaigumu:

 1. Izvēlieties mazākus arbūza gabalus: Sakiet „jā” nelieliem arbūza gabaliem, lai ēstīt būtu vieglāk kontrolēt kalorijas. Kā aizvietotu kumos, vari baudīt šīs svaigās saldās sulas.
 2. Palieliniet šķidruma patēriņu: Lai baudītu arbūzu, dzeriet vairāk ūdens. Ūdens palīdzēs notušināt vēlmi pēc vēl un vēl arbūza, tādējā normalizējot kaloriju patēriņu.
 3. Ievērojiet porcijas lielumu: Svarīgi neaizmirsti par savu kaloriju diētu un noturēties lietus no lielas arbūza porcijas. Īpaši tāpēc, lai neiedzistu kalorijas.

Izraugoties pareizos arbūza ēšanas veidus, var sasniegt lielas labuma veselībai. Baudiet vitamīnus un minerālvielas, ko sniedz svaigais arbūzs, ievērojot kaloriju plānu.

Arbūzs – izcilais šķidruma avots

Arbūza dēļ mēs nekad neslīkstam slēpot. Zems kaloriju skaits un augsts ūdens saturs. Arbūzs ir lielisks šķidruma avots, mitrina ne tikai vasarā.

Nedrīkstam aizmirst, cik svarīgs ir ūdens. Tas uztur mūsu ķermeni veselu. Parez galus sistēmas darbu un veicina kal

Arbūza iegāde un sagatavošana

Šajā daļā mēs runāsim, kā iegādāties labu arbūzu un kā to labāk sagatavot. Mēs dalīsimies ar noderīgiem padomiem.

1. Izvēlieties labi nogatavinātu arbūzu:
Kad izvēlēsieties, vērsieties uzmanību uz tā ādu – tā jābūt vienmērīgi sārtaina. Lietiņoties uz to, jūtat mīkstumu, bet tas ir stiprs – tas ir labi.

2. Grieziet arbūzu īstajā vietā:
Pirms sagriezīsiet, to labi nomazgājiet. Arbūzu grieziet uz pusēm asā nazi. Varat arī nopirkt sagrieztu arbūzu, lai ietaupītu laiku.

3. Noņemiet sēklas:
Pošākodamas jau sagrieztam arbūzam, noņemiet sēklas. Izmantojiet dakšiņu vai īpašus sēklu noņēmējus. Pazūdini uzmanīgi, lai nebūtu sēklu vairs.

4. Sagrieziet arbūzu griezumus:
Pēc sēklu noņemšanas sagriez arbūzu griezumus.
Ērtāk tos lietojot piesakotu formā.

5. Glabājiet arbūzu pareizi:
Atlikušos griezumus uzglabā ledusskapī. Mēģiniet tos aizsargāt ar plēvi, lai saglabātu svaigumu.

PadomsKaloriju daudzums arbūzā
Izvēlieties labi nogatavinātu arbūzuAprīkots ar nelielu kaloriju daudzumu – aptuveni 30 kcal uz 100 gramu
Grieziet arbūzu īstajā vietāNeietekmē kaloriju daudzumu arbūzā
Noņemiet sēklasNeietekmē kaloriju daudzumu arbūzā
Sagrieziet arbūzu griezumusNeietekmē kaloriju daudzumu arbūzā
Glabājiet arbūzu pareiziNeietekmē kaloriju daudzumu arbūzā

Arbūza ēdienkarte un receptes

Gribat gaumīgus un veselīgus ēdienus ar arbūzu? Šeit jums būs noderīgas receptes. Tāpat dalīsimies ar arbūza kaloriju tabulu.

Arbūza Salsa ar Avokado

Arbūza salsa ir lieliska uzkoda vai piemaksas piedevu. Jāsajaucas tikai dažādas sastāvdaļas. Arbūzs tiek sagriezts, tad pievieno sīpolu, tomātus, garšvielas un citronu sulu. Ēst to var uz maizītēm vai krekliem.

Atsvaidzinošs Arbūza Dzēriens

Vasarai vajag atsvaidzinājušu dzērienu? Izvelciet blenderi un sasmalciniet arbūzu. Tad pievienojiet piparmētru un limonādi. Iegaumēsiet kā vasaras vakara lielisku pagatavošanu.

Arbūza salāti ar fēnuļiem un lazdu riekstiem

Arbūza salāti ar fēnuļiem un lazdu riekstiem perfekti iederas vasaras noskaņās. Tā ir svaiga kombinācija. Kubiņus no arbūza sajauc ar fēnuļiem un lazdu riekstiem. Tad pārlej ar citrona mērci.

ReceptePagatavošanas laiksKalorijas uz porciju
Arbūza Salsa ar Avokado15 minūtes65
Atsvaidzinošs Arbūza Dzēriens5 minūtes45
Arbūza salāti ar fēnuļiem un lazdu riekstiem20 minūtes95

Mērenība – atslēga veselīgai uzturēšanai

Arbūzs ir ļoti labs un nesatur daudz kaloriju. Bet, lai būtu veselīgs, ēdienkartē ir jābūt daudzveidībai. Ja pārāk daudzējat arbūzus, tas var ietekmēt kaloriju saturu.

Arbūzu kaloriju daudzums atkarīgs no izmēra. Tāpēc ir vērts skaitīt kalorijas, lai saglabātu veselīgu svaru. Noteikti izvērtējiet, cik daudz ēdat, un mērķus pirms maltīšu.

Ir svarīgi ēst dažādus augļus un dārzeņus. Tas nodrošina visu vajadzīgo vitamīnu un minerālvielu daudzumu. Mēs iedomājamies, ka arbūzs ir tikai viens no daudziem veselīgu iespēju sarakstā.

Photo of author

Elina Vilkaste

Elīna ir bijusi profesionālā svarcēlāja, kura tagad dalās savā pieredzē un zināšanās par svara celšanu un veselīgu dzīvesveidu. Viņas raksti motivē un izglīto.