Kaloriju Skaitīšana Kartupeļos – Uzzini Tagad!

Sveiki! Šodien mēs runāsim par kartupeļiem un to, kā tie ietilpst kalorijās. Pētīsim, cik enerģijas dod šie dārzeņi. Vairākas personas domā, ka kartupeļi ir kaloriju bumbas, bet tas var mainīties. Mums jāsaprot, cik daudz kaloriju ir vidējā kartupeļu porcijā, lai saprastu, vai tie ir derīgi veselīgās ēdienkartēs.

Galvenie secinājumi

 • Kartupeļos ir mazāk kaloriju, nekā daudzi iedomājas. Parasti, vidējā porcijā ir apmēram 150 kalorijas.
 • Kartupeļi piedāvā daudz vitamīnu un minerālvielu, kas dod prieku labai veselībai.
 • Kaloriju daudzums atkarīgs no gatavošanas. Daudzus kalorijas var iztērēt, domāti gatavojot.
 • Mērenība padara kartupeļus daļu no veselīgas diētas. Patērējot mērķīgi un sapludinot ar citu veselīgu ēdienu.
 • Sastopamas dažādas zemas kaloriju vērtības kartupeļu ēdienreces. Tomēr, tās joprojām var būt gardas maltītes.

Kartupeļu Kaloriju Saturs un Uzturvērtība

Šajā sadaļā atklāsim, cik daudz kaloriju ir kartupeļos. Izpētīsim, kādas labklājību sniedz vērtības no tiem.

Kartupeļi bieži tiek iekļauti mūsu maltītēs. Tāpēc ir būtiski saprast, kā tie bagātina mūsu uzturu.

Kartupeļu Kalorijas

Vidēji 100 gramu kartupeļos ir 80 kalorijas. Lielā, 200 gramu, kartupelī ietilpst apmēram 160 kalorijas.

Kaloriju daudzums atšķiras dažādi gatavošanas veidos. Pievienotās sastāvdaļas var ietekmēt kartupeļu uzturvērtību.

Kartupeļu Uzturvērtība

Kartupeļi ir bagātīgi ar ogļhidrātiem, kas mums nodrošina enerģiju. Šie ogļhidrāti ir būtiski veselam darbam.

Tie satur arī vitamīnus un minerālvielas. Piemēram, vitamīnu C un B6, dzelzi, magniju un kāliju. Šie elementi atbalsta veselību un normālu ķermeņa darbību.

Kartupeļi ir lielisks veids, kā iegūt nepieciešamās uzturvielas. Tie dod mums enerģiju ikdienas aizņēmumiem.

Kartupeļu Kaloriju Skaits Izvēlētajā Porcijā

Šī daļa palīdz noskaidrot kartupeļu kaloriju daudzumu porcijā. Tas ir ļoti svarīgi, lai mūsu uzturs būtu labs. Lai saprastu, cik daudz kaloriju ir konkrētā porcijā, jāzina, cik liels ir kartupeļu gabals un kā tie tiek gatavoti.

Mēs sāksim ar piemēriem, kā atkarībā no izmēra mainās kaloriju daudzums. Parasti vidēja izmēra kartupeļos ir 115 kalorijas. Bet lielāki kartupeļi var saturēt līdz pat 170 kalorijām. Mazāki kartupeļi satur mazāk kaloriju – tikai 80.

Kartupeļu kaloriju skaits mainās atkarībā no gatavošanas veida. Taukaini ēdieni, piemēram, biezpiena kartupeļi, bieži satur vairāk kaloriju. Ja vēlaties samazināt kaloriju daudzumu, izvēlieties vārītus vai ceptus kartupeļus bez taukainām piedevām.

Papildu informācija par kaloriju saturu ir pieejama šajā tabulā.

Gatavošanas veidsPorcijaKaloriju skaits
Vārīti kartupeļi150 g115 kcal
Cepti kartupeļi150 g190 kcal
Biezpiena kartupeļi1 gab.250 kcal
Kartupeļu pankūkas2 gab.300 kcal

Kā redzat, gatavošanas veids un porcijas lielums ietekmē kaloriju daudzumu kartupeļos. Tāpēc ir būtiski izvēlēties pareizo kartupeļu gatavošanas veidu un kontrolēt ēdienu daudzumu, lai saglabātu līdzsvarotu un veselīgu uzturu.

Kartupeļu Pozitīvā Ietekme uz Veselību

Kartupeļi ir ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi. To bieži sauc par „grundvigānu”, jo ir bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Tādēļ tie ir lielisks uztura elements.

Vitamīnu un Minerālvielu Avots

Šie dārzeņi ir ļoti noderīgi mūsu ķermenim. Tie satur svarīgus vitamīnus un minerālvielas.


 • Kartupeļu B vitamīns uzlabo enerģiju un veicina veselīgu nervu sistēmu.

 • Dzelzs un magnijs no kartupeļiem veicina asinsrites sistēmas veselību.

 • Kartupeļos esošais C vitamīns stiprina imūnsistēmu un veicina kolagēna veidošanos.

 • Kālijs kartupeļos uztur normālu asinsspiedienu un sirds ritmu.

Kartupeļi ir arī bagāti ar šķiedrvielām un antioksidantiem. Tie atbalsta labs gremošanu un imūnsistēmu.”

Efektīvs enerģijas avots

Organismam nepieciešamo enerģiju dod kartupeļos esošie ogļhidrāti. Tie var dot lēnu, ilgstošu enerģijas atbrīvošanu, kas ir svarīgi veselīgam dzīvesveidam.

„Kartupeļi ir izaugsmes un attīstības avots. To ogļhidrāti nodrošina organismu ar enerģiju un veicina spēju attīstību.” – Dr. Anna Roberts, uztura speciāliste.

Šo īpaši novēro sportistu un fiziski pieprasījuma darbiem. Kartupeļi var palielināt veiktspēju un dot spēka rezerves sacensībām.

Uzturīgs un Piesātinošs

Kartupeļi palīdz justies paēdinātam un pilnvērtīgam. Tie rada ilgstošu sajūtu pilnvērtības, esot lielisks uzturvielu avots.

Lai gan kartupeļi ir kaloriski, tos var iekļaut pareizās proporcijās. Svarīgi ir ievērot tauku daudzuma mēru gatavojot kartupeļus. Tādā veidā tos var baudīt kā veselīgu ēdienu sastāvdaļu.

Tā kartupeļi ir gan garšīgi, gan veselīgi. Lai izbaudītu visas to priekšrocības, tos iekļauj savā uzturā un dažādi gatavoj.

Izbrauciet uz lapas = „turpinājumu” ?>, kurā apspriedīsim, kā kartupeļus pareizi uzglabāt. Tā saglabāsies vitamīni un uzturvērtība.

Kartupeļu Saglabāšana Vitamīnus un Uzturvērtību

Kartupeļi ir ne tikai garšīgs dārzenis, bet arī bagāti ar vitamīniem un uzturvērtību. Lai tās saglabātu, ir svarīgi glabāt kartupeļus pareizi. Šajā nodaļā mēs dalīsimies ar padomiem, kā to darīt.

Kartupeļu pareiza uzglabāšana

Ir svarīgi zināt, kā uzglabāt kartupeļus, lai iegūtu maksimāli daudz vitamīnu. Glabājiet tos tumšā vietā ar temperatūru no 7 līdz 15 grādiem. Ideāli to darīt ēnā, piemēram, skapī vai zem gultas.

Var izmantot traukus vai maisus, kas ļauj gaiss plūst. Tas palīdzēs novērst mitruma uzkrāšanos un pelējuma veidošanos.

Izvairīties no gaismas un mitruma

Gaismas un mitruma dēļ kartupeļi var zaudēt vitamīnus. Tāpēc, izvairieties no gaismas un mitruma. Noliktnevietu turiet tīru no augsnes paliekām.

Izpildiet pārbaudes

Veiciet iekšējas pārbaudes regulāri, lai pārbaudītu kartupeļus bojājumus. Slikts kartupelis var inficēt arī citus, tāpēc izmetiet tos, kas nav labā stāvoklī.

„Pareizi uzglabāti kartupeļi saglabā vitamīnus. Ar vienkāršiem soģutiem varat ēst veselīgus dārzeņus visu gadu.” – Anna Smith, diētiste.

Kartupeļu glabāšanas laiks

Labas idejas ir pirkt tikai tik daudz kartupeļu, cik plānots izlietot. Ja palikuši vairāki, izmantojiet tos pēc iespējas ātrāk. Tā vitamīnu un uzturvērtību zaudējums būs mazāks.

Kartupeļu saglabāšanas ilgumsTemperatūra
1-2 nedēļas7 – 10 grādi
2-3 mēneši4 – 7 grādi
Vairāki mēneši0 – 2 grādi

Pierūpējiet par labu gaisa cirkulāciju

Mitrumu var samazināt, nodrošinot labu gaisa cirkulāciju ap kartupeļiem. Lielisks veids ir glabāt tos atvērtos traukos vai maisos. Tas palīdz novērst mitrumu un puvi kartupeļos.

Šie padomi palīdzēs saglabāt vitamīnus un uzturvērtību, tā dariet un baudiet garšīgus ēdienus. Vienmēr lietojiet svaigus un labi uzglabātus kartupeļus, lai jūsu ēdiens būtu vēl veselīgāks.

Kartupeļu Gatavošanas Metodes un Kaloriju daudzums

Kartupeļi ir viens no populārākajiem dārzeņiem. Tiem ir daudz kaloriju, un gatavošanas veids maina šo skaitu. Kalorijas ir svarīgas, ja jūs rūpējaties par savu veselību.

Kartupeļos ir 77 kalorijas uz 100 gramu. Gatavošanas metodes maina kalorijas. Tās var gan palielināt, gan samazināt kartupeļu kaloriju saturu.

Vārīti kartupeļi ir veselīgāka izvēle. Tiem ir mazāk kaloriju un tauku. Tauki var ietekmēt jūsu veselību. Tātad, jaunieši, iekļaujiet vārītus kartupeļus savā uzturā.

Rīvēti vai cepti kartupeļi satur vairāk tauku un kaloriju. Šo faktoru ir svarīgi apzināties, ja jūs vēlaties būt veselīgāks.

Kartupeļu pildījumi ar majonēzi ir bagāti ar kalorijām. Izmantojiet jogurtu kā alternatīvu. Tā palielināsiet veselīga ēdiena skaitu savā uzturā.

Veselīgi gatavoti kartupeļi ir gardi un ērti gatavojami. Tādēļ izmantojiet gatavošanas metodes, kas saglabā kartupeļu kaloriju saturu zemāku.

Gatavošanas metodeKaloriju daudzums
Vārīti kartupeļi77 kalorijas uz 100g
Cepti kartupeļiAptuveni 130 kalorijas uz 100g
Tvaicēti kartupeļiAptuveni 95 kalorijas uz 100g

Veicot prātīgas izvēles, jūs varat padarīt ēdienu svaigāku un veselīgāku. Tā dzeršot kartupeļus, zinot, ka jūs rūpējaties par savu veselību.

Kartupeļu Ēdiena Receptes ar Zemām Kalorijām

Mēs esam sagatavojuši kartupeļu ēdienu receptes ar zemām kalorijām. Jūs varēsiet baudīt kartupeļus, turpinot ēst veselīgi.

 1. Sautēti Kartupeļi ar Svaigu Zāli

  Šis ēdiens ir vienkāršs un derīgs jebkurā maltītē. Sautēti kartupeļi ir sagatavoti ar mazu eļļas daudzumu. Svaigas zāles padara to garšīgu un smaržīgu. To var viegli pagatavot pats mājās.

 2. Kartupeļu Biezeņi ar Olu un Dārzeņiem

  Šie kartupeļu biezeņi ir gardi un viegli pagatavojami. Tie var būt īsta uzlāšanās brokastīs, pusdienās vai vakarā. Tajos ir olas un dārzeņi, kas padara tos krāsainus un dzīvīgus.

 3. Siers un Zāļu Biezputras ar Kartupeļiem

  Biezputras tiešām padara kartupeļus veselīgus. Šī recepte piedāvā garšīgu biezputru ar sieru un zālēm. Tā ir lieliska ēdiena gan rīts, gan vakars. Tas ir sātīgs un ar vitamīniem piepildīts.

Izmēģiniet šīs receptes vai domājiet par saviem variantiem. Jūs varat atrast jaunas, garšīgas izjūtas, izmantojot mīļākās sastāvdaļas.

ĒdiensKaloriju Skaits
Sautēti Kartupeļi ar Svaigu Zāli176 kalorijas
Kartupeļu Biezeņi ar Olu un Dārzeņiem225 kalorijas
Siers un Zāļu Biezputras ar Kartupeļiem242 kalorijas

Kartupeļu Izvēle un Iegāde

Pareizi izvēlētas kartupeļu būs labākā kvalitātē un nesīs vairāk derīgu ķermenim. Mēs esam sagatavojuši padomus par to, kā labāk izvēlēties.

 1. Paskatieties, kā tie izskatās – labi kartupeļi ir vienmērīgas formas, gludi un veseli. Nepērkiet tos, kas ir bojāti vai zaļi, jo tas var būt bīstami.
 2. Uzmanieties uz cietību – pievilcīgie kartupeļi būs cieti, un tos nespiedīsiet pārāk viegli. Mīksti vai tumši kartupeļi nozīmē, ka tie var būt sabojājušies.
 3. Izvēlieties sortu, kas jums vajag – dažādas šķirnes ir labākas atkarībā no tā, ko plānojat pagatavot. Izvēlieties atbilstoši saviem vēlmēm par grilētiem vai salātiem.
 4. Iegādājieties svaigus kartupeļus – labāk ir iegādāties tos, kas nesen izlikti pārdošanai. Svaigās kartupeļos saglabājas labākas uzturvērtības un garša.

Kartupeļu iegādes laikā izmantojiet savu prātu un vērojiet kartupeļu kvalitāti un izskatu. Svarīgi ir izvēlēties svaigus un labus kartupeļus, lai ēdieni būtu veselīgi.

Vizuālie un kvalitatīvie kritēriji kartupeļu izvēlei un iegādeiIzvēles kritērijsVērtējums
Ārējais izskatsAudums, krāsa, ādas veselībaLabvēlīgs
CietībaPiespressedība, brūces, tumšumsLabvēlīgs
SortaCietība atbilstoši gatavošanas veidamLabvēlīgs
SvaigumsUzglabāšanas ilgums, apstrāde, konserveriLabvēlīgs

Izmantojot mūsu padomus, jūs varēsiet iegādāties labus kartupeļus. Tad jūsu ēdieni būs ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi!

Citi Izmantošanas Veidi un Receptes ar Kartupeļiem

Šeit dažas idejas, kā izmantot kartupeļus. Sniegsim dažādas receptes, kur kartupeļi nodrošina galveno garšas noti. Kartupeļi ir viena no visuniversālākajām virtuves sastāvdaļām, kas dod iespēju daudziem ēdieniem un dzērieniem. Radošums var pārvērst par kartupeļiem par fantastiskiem ēdieniem ar īpašu garšu un uzturvielām.

Kartupeļu Krekli

Kartupeļu krekli ir ļoti garšīgi un viegli pieejami. Lielu kartupeli vāra, tad to sasmalcina un sajauk ar maizes drupām, sviestu, sīpolu, pētersīļiem, sāli un pipariem. No šīs masas formē nelielas bumbiņas un cep tās cepeškrāsnī. Kad cepušies, sautē, līdz tie ir zeltaini. Tie ir ideāli aukstajā laikā vai svētku brīdī.

Kartupeļu Zupa ar Sieru

Kartupeļu zupa ar sieru ir ne tikai garšīga, bet arī barojoša. Vispirms vāra kartupeļus un sagriež tos. Tad gatavo baltības mērci ar sviestu, miltiem, pienu un sāli. Iemaisa tajā rīvēto sieru. Kartupeļu šķēles apcep eļļā. Tad pievieno zupai un vāra, līdz kartupeļi ir mīksti. Galā pievieno svaigus pētersīļus un siera gabaliņus.

Kartupeļu Salāti ar Mērci

Salāti ar mērci ir svaigs un patīkams ēdiens. No sākuma vāriet un sagriež kartupeļus. Mērci sagatavo no skābā krējuma, majonēzes, sinepēm, sāli, pipariem un sīpoliem. Sajauc kartupeļus, mērci, gurķus un olu šķēles. Uzklāj traukā un rotā ar pētersīļiem. Šie salāti lieliski der gan piknikam, gan vakariņām.

RecepteKartupeļu Kalorijas
Kartupeļu Krekli176 kalorijas
Kartupeļu Zupa ar Sieru245 kalorijas
Kartupeļu Salāti ar Mērci198 kalorijas

Tas nav nekas, salīdzinot ar to, ko var izdomāt! Kartupeļi piedāvā nepārspējamu daudzpusību. Jūs varat mēģināt pankūkas, biezeni, kroketes un pat kondensēto pienu. Atklāj jaunas garšas ar daudzveidīgo kartupeļu izmantošanu!

Veselīga un Līdzsvarota Ēdienkarte ar Kartupeļiem

Mēs visi labi zinām, cik daudz dažādu ēdienu var gatavot no kartupeļiem. Tomēr bieži rodas jautājums – kā to darīt tā, lai būtu veselīgi un kalorijās neskarbi? Šajā rakstā dalīsimies ar padomiem, kā to sasniegt.

Izmantojiet kartupeļus kā pamata ogļhidrātu avotu: Kartupeļi dod mums enerģiju, jo ir bagāti ar ogļhidrātiem. Tomēr ir svarīgi zināt, ka ne visi kartupeļi ir vienādi. Izvēlieties tos, kas ir vājāki kalorijās, lai uzturēt līdzsvarotu uzturu.

Apvienojiet kartupeļus ar citiem veselīgiem produktiem: Lai ēdienkarte būtu veselīga, pievienojiet pie kartupeļiem citus barojošus ēdienus. Varat gatavot salātus, biezeni vai zupas. Tā vietā nodrošināsiet organismam vajadzīgos vitamīnus un minerālvielas.

Izvairieties no liekiem taukiem un piedevām: Lai kartupeļi būtu veselīgi, izvairieties no taukiem. Netīkami nav patiessausi cepti kartupeļi vai čipsi. Mēģiniet gatavot tā, lai navu pārāk jauku tauku, piemēram, tvaica cepešas.

„Lai iekļautu kartupeļus veselīgā un līdzsvarotā ēdienkartē, izvēlieties vājākus kartupeļus ar mazāku kaloriju saturu un apvienojiet tos ar citiem veselīgiem produktiem.”

Tabula: Kartupeļu Ēdienkarte ar Zemu Kaloriju Saturu

Ēdieni ar kartupeļiemKaloriju skaits
Kartupeļu salāti ar zaļumiem150 kalorijas
Kartupeļu biezenis ar dārzeņiem200 kalorijas
Kartupeļu un dārzeņu zupa180 kalorijas

Ar šīm receptēmēm varēsiet baudīt garšīgus kartupeļus, turpinot rūpēties par savu uzturu.

Kartupeļu Ēdienu Ietekme uz Svaru un Veselību

Kartupeļi ir garšīgs un noderīgs dārzenis. Viņi var pozitīvi ietekmēt mūsu svaru un veselību. Kartupeļu kalorijas un satura kalorijas ir nozīmīgas.

Tomēr tas nenozīmē, ka mums jālieto kartupeļi reti.

Ir svarīgi izvēlēties ēdienus ar kartupeļiem, lai saglabātu veselīgu masu. Mērenība un līdzsvars dziļi ietekmē, kā kartupeļi ietekmē veselību.

Veselīgi un garšīgi ēdieni ar kartupeļiem padara izsmalcinuši. Jūs varat ēst kartupeļus dažādiem veidiem, piemēram, cepumos vai pankūkās. Būtīgi ir samazināt taukus un kalorijas. Labāk ir izvēlēties ceplus vai vāri un novēlēties taukainām mērcēmām.

Lieliski ir pielāgot ēdienus, lai tie būtu ar mazāk taukiem un kalorijām. Tā jūs varat joprojām baudīt kartupeļus, rūpējoties par sevi un veselību.

Photo of author

Elina Vilkaste

Elīna ir bijusi profesionālā svarcēlāja, kura tagad dalās savā pieredzē un zināšanās par svara celšanu un veselīgu dzīvesveidu. Viņas raksti motivē un izglīto.