Kalorijas mellenēs: veselīga uztura galvenais

Šajā rakstā runāsim par kaloriju saturu mellenēs un to lomu veselīgā uzturā. Parādīsim, kā mellenes var palīdzēt svara zaudēšanā un kontrolē svaru.

Galvenie secinājumi

 • Mellenes ir garšīgs auglis, bet tās ir arī lielisks apetaitu dedzinātājs.
 • Viena no tām satur maz kaloriju, līdz ar to ideāls veselīgais uzkods ir bijis atrasts.
 • Kaloriju zināšanas palīdz mērķēti izvēlēties mellenes, ceļot veselības kāpnēs kā ceļabiedri.
 • Tās piepildītas ar vitamīniem un minerālvielām, kur palīdz mūsu organismai stiprināties.
 • Ik dienas mellenes var padarīt jūsu uzturu veselīgāku un baudāmāku, nodrošinot svaru kontroli.

Cik kalorijas satur mellenes?

Mellenes ir ne tikai garšīgas, bet salīdzinoši neliela kaloriju saturošas. Vidēji, 100 gramos mellenēs ir 32 kalorijas. Tas tos dara par lielisku izvēli svara zudumam un kontrolei.

Daudzi cilvēki meklē veidus, kā zaudēt svaru un kontrolēt savus ēšanas paradumus. Šajā procesā, ir svarīgi uzraudzīt, cik kalorijas mēs ikdienā ēdam. Ar mellenēm, kuras ir tik maz kaloriju, varēsim baudīt garšīgas ēdienreizes, nepārāk daudzi kaloriju patērējot.

Kalorijas ir svarīgas visas uztura vērtības kopumā. Lai saglabātu vai zaudētu svaru veselīgi, ir jārūpējas par visiem ēdienreizes aspektiem. Mellenes piedāvā iespēju baudīt garšīgas brokastis vai uzkodus ar zemām kaloriju bažām.

Pārtikas produktsKalorijas (100g)
Mellenes32
Ābols52
Kivi61
Bananu96

Mellenes kā veselīga uztura sastāvdaļa

Mellenes ir lielisks dāvana saistībā ar veselību. Tās ir pazīstamas ar savu faktisko labumu un garšu. Patiesībā, tās ir ideāls veids, kā uzlabot uzturu un uzturēt svaru kontrolē. Mellenes dod jums iespēju baudīt ikdienas ēdienus ar svaigumu un uzturu.

Šis auglis ir zems kaloriju saturu auglis. Tāpēc tas ir noderīgs, ja mērķis ir zaudēt svaru. Katrs 100 g mellenes satur tikai 20 kalorijas (.

Mellenes ir vieni no labākajiem veselīgajiem augļiem. To lietošana dos jums daudz priekšrocību. Tās satur zemu kalorijs saturu un ir bagātas ar vitamīniem un minerālvienām.

Tajās ir vitamīni B un E, kas ir nozarē pazīstami kā spēcīgi antioksidanti. Šīs vielas palīdz mazināt iekaisumus un uzlabot imunitāti. Tās ir labas ne tikai jūsu veselībai, bet arī jautru garšas.

Mellenes un svaigi augļi

Svaigi augļi ir ļoti svarīgi jūsu diētā. Tie ne tikai ir bagāti ar uzturvielām. Svaigība un garša padara tos pievilcīgus katrai ēdiena reizei.

Mellenes izceļas ar īpaši lielu C vitamīna saturs ir lielisks imunitātes atbalsts. Tās ir bagātas arī ar A vitamīnu, kas ir labvēlīgi redzējumam un ādai. Var neiztrūkst dzelzi, kas ir svarīga asins sistēmai. Neaizmirstiet par vitamīniem no B grupas un E vitamīna, kas saturanti šajā mazajā auglī.

Viens stāstijs jums par mellenēm. Tie ir ne tikai skanīgs, bet arī ļoti veselīgs uztura elements. Kopā ar citiem svaigiem augļiem, jūs nodrošināt jūsu ķermenim nepieciešamo uzturu.

Kā izmantot mellenes uzturā? Tās ir lieliskas visos ēdienos vai pat kā atsevišķu uzkodu. Pievienojiet tos brokastīm, smūtiem vai salātiem. Tās ir ļoti daudzfunkcionāls auglis. Kā arī neaizmirstiet dalīties ar citiem. Baudiet mellenes kopā ar draugiem un ģimeni!

Svaigs auglisVitamīniMinerālvielasKalorijas (uz 100g)
MellenesC, A, B, E vitamīniDzelzs, kalcijs20
ĀboliC vitamīnsKalcijs52
BumbieriC, K vitamīniKalcijs, dzelzs42
ApelsīniC vitamīnsFolāts43

Mellenes svara zuduma plānā

Vai zināji, ka mellenes var palīdzēt svara zudumā? Tās dod labumu mūsu metabolismam. Mellenes ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. Tās sniedz mums antioksidantus, kas noder veselīgam svara zaudēšanai.

Mellenes ir pilnas ar šķiedrvielām. Šīs šķiedrvielas dod ilgstošu sajūtu sēžot pie galda. Tā palīdz kontrolēt kaloriju patēriņu.

Mellenes satur daudz ūdens, bet ir zemu kaloriju. Tas ir lielisks veids, kā noturēt ķermeni mitru bez liekām kalorijām. Tādējādi tās ir lielisks veids, kā sasniegt savus svara zuduma mērķus.

Kā mellenes iedarbojas uz mūsu metabolismu?

Mellenēs ir dzērvenes, kas uzlabo muskuļu darbību. Šis elements iedvesmo jūsu enerģiju. Tas padarīs svara zudumu efektīvāku treniņos.

Mellenes satur antociānus – lieliskus antioksidantus. Tie attīra ķermeni no toksīniem. Un aizsargā pret brīvajiem radikāļiem, kas var traucēt svara zudumu.

Kā iekļaut vairāk mellenes savā ikdienas uzturā?

Jūs varat baudīt mellenes daudzos veidos. Pievienojiet tās maizes gabaliem vai graudaugiem. Mellenes ir lieliskas arī jogurtā vai smūtijos.

 1. Pievienojiet mellenes brokastu bļodā vai putrām.
 2. Ietiniet tās kviešu bārkstī vai rīsiņos kā vieglas pusdienas.
 3. Sajauciet ar jogurtu vai ielieciet smūtijā iepriekš sviestā.
 4. Padarīt tostus ar mellenēm kā stuķi.

Ar šiem padomiem ir viegli pievienot vairāk mellenes ēdienkartē. Tas noder, lai sasniegtu svara zuduma mērķus.

Gatavojoties svara zudumam kopā ar mellenēm

Atceries, ka mellenes ir tikai svara zuduma plāna daļa. Jums arī jāēd sabalansēti un jābūt fiziski aktīviem. Ieņemot veselīgu un kontrolētu dzīvesveidu, mellenes palīdz izbaudīt veselību.

MellenesKalorijas uz 100gMasti uz 100g
Svaigi noslaucītas mellenes320,3g
Salda mellenes610,4g
Mellenes sīrupā1800g

Mellenes kā smalkas uzkodas

Mellenes ir ne tikai garšīgas, bet arī ļoti veselīgas. Tās ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. Tas padara mellenes par lielisku izvēli kā smalkas uzkodas.

Salīdzinot ar dažādām smalkām uzkodām, mellenes ir zemākās kaloriju vērtības. 100 gramu mellenes satur tikai 45-50 kalorijas. Saldddieni šajā svarā var saturēt līdz pat 300 kalorijām.

“Mellenes nav tikai garšīgas. Tās ir veselīgas un satur daudz noderīgu vielu. Antioksidanti palīdz attīrīt mūsu ķermeni.”

Mellenes ir lieliska izvēle, ja vēlaties enerģijas pieplūdumu. Tās ir saldas, taču veselīgas un satur maz kalorijas. Tādēļ tās var būt labs aizstājējs pudiņiem vai saldumiem.

Lai izbaudītu mellenes, ēdiet tās svaigā veidā, nepārstrādātas. Neizmantojiet daudz cukura vai krējuma. Pievienojiet jogurtu vai medu, lai padarītu garšu vēl labāku un uzturvielām bagātāku.

Mellenes un to kaloriju daudzums salīdzinājumā ar citiem augļiem

Salīdzinot mellenes ar citiem augļiem, mēs varam saprast, cik daudz kaloriju ir šajos augļos. Tas palīdz izvēlēties veselīgus augļus savā uzturā.

Mellenes

Vienā vistas olāj ir aptuveni 155 kalorijas. Tās satur C vitamīnu un antioksidantus. Tie stiprina imūnsistēmu un aizsargā ķermeni no brīvo radikāļu negatīvās ietekmes.

Ābols

Ābolam ir mazāk kaloriju nekā vistas olai – tikai 95 kalorijas. Arī ābols nodrošina C vitamīnu un šķiedrvielas, kas labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu.

Apelsīns

Apelsīnam ir maz jok jo viņš satrauc vien 62 kalorijas. Tas sniedz kaulus stiprinošo C vitamīnu un minerālvielas. Tās labvēlīgi ietekmē imunitāti.

Bananu

Banānu kaloriju daudzums ir nedaudz vairāk – 105 kalorijas. Banāni bagātināti ar dzelzi, kāliju un magniju. Tās palīdz uzturēt veselīgu asinsriti.

AuglisKalorijasVitamīni un minerālvielas
Mellenes155C vitamīns, antioksidanti
Ābols95C vitamīns, šķiedrvielas
Apelsīns62C vitamīns, minerālvielas
Banāns105Dzelzs, kālijs, magnijs

Salīdzinot kaloriju saturu, mellenes ir augsts. Tomēr, tās ir bagātas ar uzturvielām, kas labvēlīgas veselībai.

Mellenes un medus svars

Mellenes nav tikai gardas. Tās var palīdzēt saglabātā medus svara zudumā. Mēs pētīsim, kā tās darbojas.

Medus svars ir aktuāla tēma mūsdienās. Vairāki cilvēki cenšas svara zaudēt ilgtspējīgi. Mellenes, ar zemu kaloriju saturu, ir lieliska palīdzība šajā ceļā.

Mellenes ir bagātīgs komplekso ogļhidrātu un šķiedrvielu avots. Tas nozīmē, ka tās nogaršo labi un sedēsiet arī sāti.
Tās ir lieliska daļa no jūsu svara zuduma stratēģijas.

Uzskaitot savas ikdienas kalorijas, varat labāk kontrolēt svara zudumu. Mellenes ir neliela kaloriju vērtība, tās palīdzēs jūsu plānu ievērojami.

Starp citu, 100 grami mellenes satur tikai 32 kalorijas. Salīdzinot ar citiem augļiem, tas ir ļoti zems rādītājs. Tāpēc mellenes ir ideālas svara zudumam, jo tās piepilda slodzi, saglabājot kaloriju bilanci.

AuglisKalorijas (100g)
Mellenes32 kalorijas
Ābols52 kalorijas
Bumbieris49 kalorijas
Apelsīns43 kalorijas

Svara zudums notiek tad, ja, kopumā, patērējat mazāk kaloriju. Veselīgs uzturs, kas iekļauj mellenes, cepuries un daudz augļu ir nedalāma daļa no šis procesa.

Izbaudiet dažādas receptes ar mellenēm. Tas ne tikai palīdzēs uzlabot uzturu, bet arī atbalsta svara zudumu. Kopā, izbaudot mellenes, jūs varēsiet izbaudīt veselīgu svara zudumu ceļu. Turpiniet un baudiet!

Kā iekļaut mellenes savā uzturā?

Lai sasniegtu labu veselību un kontrolētu svaru, iekļaujiet mellenes savā ikdienas ēdienkartē. Šis auglis ir lieliska izvēle ne tikai kā uzkoda, bet arī kā vitamīnu un minerālvielu avots. Ir daudz veidu, kā iekļaut mellenes jūsu uzturā.

 1. Pievienojiet mellenes brokastīs. Uzvāriet savu iecienīto putru, piemēram, auzu, un pievienojiet svaigas mellenes. Tas piešķirs putrai ne tikai garšu, bet arī pievienos uzturu.
 2. Gatavojiet svaigus mellenes salātus. Mellenes ir lielisks piedevējs salātiem. Tās pievieno unikālu garšu, kas var samazināt citu ēdienu izsaukumu.
 3. Pievienojiet mellenes smūtijiem un biezeniem. Ja jums patīk smūtiji, pievienojiet blenderī arī mellenes. Tas padarīs tās ne tikai garšīgas, bet arī veselīgas.
 4. Uzglabājiet mellenes saldētā formā. Saldēšana palīdz saglabāt visas labās īpašības. Saldētas mellenes var izmantot kā veselīgu saldumu alternatīvu.
 5. Izveidojiet mellenēm bagātus desertus un cepumus. Mellenes var lieliski iekļaut saldumos. Īdenisko, tos var baudīt zinot, ka tajos ir arī veselība.

Kāpēc iekļaut mellenes savā uzturā ir svarīgi?

Mellenes ir izteikti labs uztura avots. Tās satur daudz šķiedrvielu un ir pilnas ar vitamīniem un minerālvielām. Tās ir arī bagātas ar antioksidantiem, kas ir labi pret sirds un asinsvadu slimībām.

Iekļaujot mellenes diētā, jūs vari sajusties labi, piedzīvot garšas baudu un veicināt ķermeņa veselību. Plus, tie palīdz noturēt svaru kontolē un dod enerģiju.

Receptes ar mellenēm

Mellenes ir garšīgas, veselīgas un palīdzēs kontrolēt svaru. Šajā rakstā atradīsi labas receptes, lai ēstos turētos līdzsvarā. Tas atbalsta arī veselīgu svara zudumu.

1. Melleņu un rikotas siera bieznis

Šis ēdiens ir gan garšīgs, gan labi barojošs. Tam būs vajadzīgs:

 • 200g mellenes
 • 100 g rikotas siera
 • 1 ēdamkarote medus
 • 2 ēdamkarotes mandeļu skaidiņas

Mellenes nomazgā un pārlej ar verdošu ūdeni. Rikota siera sapurina ar medu, līdz iegūst vienmērīgu masu. Pilinā mellenes un viss labi samaisa.

Ieliec trauku ledusskapī, lai atdzist. Pēc tam var sākt baudīt šo gardumu un veselīgu ēdienu!

2. Saldās mellenes ar jogurtu un liejotēju

Tu vari pagatavot vieglu un svaigu desertu ar mellenēm un jogurtu. Tev būs nepieciešami šie produkti:

 • 250g svaigas mellenes
 • 250g dabiskā jogurta
 • 2 ēdamkarotes medus
 • 3 ēdamkarotes musli

Pirms gatavošanas mazgā mellenes tīras. Tad sajauc ar jogurtu un medu, un pasniedz.

Lai papildinātu garšas un tekstūras, pievieno musli.

Šāds desert būs gan veselīgs, gan baudāms!

RecepteSastāvdaļasPagatavošanas laiks
Melleņu un rikotas siera bieznisMellenes, rikota siera, medus, mandeļu skaidiņas15 minūtes
Saldās mellenes ar jogurtu un liejotējuMellenes, dabīgais jogurts, medus, musli10 minūtes

Ieteikumi un padomi par mellenēm

Mellenes ir ne tikai garšīgas, bet arī noderīgas svara zudumam un veselīgam uzturam. Lai izmantotu tās efektīvi, labi ieklauj tās savā ikdienas uzturā. Viens ieteikums ir lietot tās kā robežu veselīgai uzkodai.

Elpojiet mellenēm kā piedevu dažādiem ēdieniem un dzērieniem. Piemēram, pievienojiet tās savam smūtijam vai salātiem. Tas padara maltīti bagātīgāku un dod jums lielisku garšu.

Piemētot gan ir labs, taču jābūt atbildīgākam. Lielisks ir veselīgs un sabalansēts uzturs ar mellenēm kā daļu no tā. Tomēr izvairieties no pārākām kalorijām, lai nepieļautu pārspīlēšanu.

Photo of author

Elina Vilkaste

Elīna ir bijusi profesionālā svarcēlāja, kura tagad dalās savā pieredzē un zināšanās par svara celšanu un veselīgu dzīvesveidu. Viņas raksti motivē un izglīto.